Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach

Pierwotnie postawione przed nami zadanie brzmiało

Dopilnować, aby akustyka Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach została zachowana podczas remontu.

Pierwsza wizyta w sali podpowiedziała nam, że raczej konieczne będzie przedefiniowanie naszych działań. Przeprowadzone na początku pracy odsłuchy oraz pomiary akustyczne wskazały, że nie powinniśmy koncentrować się na zachowaniu dotychczasowych parametrów akustycznych a jednak dążyć do całkowicie nowego zdefiniowania akustyki sali.

Jest to typowa sala koncertowa szkoły muzycznej, zatem służy do edukacji i występów solistów oraz wszelakich możliwych składów orkiestrowych, co wiąże się z różnymi wymaganiami akustycznymi. Sala wyposażona jest w banery akustyczne umożliwiające dostrajanie akustyki do potrzeb danej próby czy koncertu a także akustyczne symulowanie obecności słuchaczy na widowni podczas prób. Estradę zaprojektowano przy wykorzystaniu podłogi typowej dla estrad filharmonicznych.

Dla sali zaprojektowaliśmy:

  • jednostkowo ustroje rozpraszające o unikatowym wyglądzie,
  • górną mechanikę,
  • oświetlenie estradowe,
  • nagłośnienie.

Występy można nagrywać wielośladowo dzięki połączeniu ze studiem nagrań. System digital signage oprócz swej podstawowej funkcji umożliwia podgląd video tego, co dzieje się wewnątrz sali.

 

 

Fot: Bartosz Hołoszkiewicz

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.