Filharmonia Szczecińska

konsultacje w zakresie zagadnień akustyki oraz pomiary akustyczne sali symfonicznej i kameralnej

Nasz zespół został zatrudniony przez Generalnego Wykonawcę firmę Warbud do bieżącego kontrolowania jakości akustycznej wykonywanych prac a także konsultacji w zakresie akustyki. W ramach świadczonego nadzoru specjalistycznego zaproponowaliśmy finalną konstrukcję ustrojów akustycznych widocznych na ścianach dużej sali koncertowej. Regularnie odwiedzaliśmy budowę i weryfikowaliśmy jakość mock-up’ów, a także wykonywanych na ich bazie prac.

We współpracy z Laboratorium Badawczym Akustyki Politechniki Wrocławskiej wykonaliśmy kompleksowe pomiary akustyczne na kolejnych etapach wykańczania budynku. W ramach pomiarów zrealizowaliśmy oprócz standardowego w takich przypadkach zakresu badań m.in. pomiar izolacyjności akustycznej świetlików zainstalowanych w dachu nad salą koncertową. Przeprowadziliśmy również pomiary z udziałem publiczności na podstawie, których określono finalne parametry akustyczne sal koncertowych.

Podczas pomiarów zweryfikowaliśmy:

  • możliwość przestrajania akustyki przy pomocy banerów akustycznych,
  • rozkład parametrów opisujących akustykę wnętrza,
  • poziom tła akustycznego,
  • izolacyjność akustyczną obu sal.

 

fot. Bartek Barczyk

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.