Konsoleta nagłośnieniowa niemile widziana

W obiektach wielofunkcyjnych a zwłaszcza w obiektach wykorzystywanych do organizacji koncertów akustycznych (bez wykorzystania systemu nagłaśniania) wielokrotnie powstaje problem obecności konsolety nagłośnieniowej na widowni w trakcie takich imprez.

Widoczna konsoleta czy też urządzenia głośnikowe nie licują z oficjalną, ortodoksyjną nieco, filozofią mówiącą:

za wszelką cenę należy udowodnić, że muzyka wykonywana jest bez wspomagania elektroakustycznego„.

W takich obiektach powstaje problem jak pogodzić kilka kwestii:

  • brak widocznej konsolety w trakcie koncertu akustycznego,
  • istnienie stanowiska realizatora dźwięku na widowni w trakcie koncertu nagłaśnianego,
  • możliwość szybkiej instalacji/wymiany konsolet będących na wyposażeniu obiektu jak i dostarczanych przez firmy rentalowe,
  • szybka zmiana pomiędzy powyżej opisanymi sytuacjami.

Coraz częściej rozwiązuje się powyższe dylematy przez kreowanie demontowalnego stanowiska realizatora nagłośnienia. Biorąc jednak pod uwagę czas demontażu foteli oraz ustawienia i podłączenia całego sprzętu elektroakustycznego jest to czasochłonne rozwiązanie. Rozwiązanie zaproponowane dla nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach wydaje się najlepszym wyjściem z powyżej opisanych problemów.

W nowej siedzibie NOSPR Pracownia Akustyczna zaprojektowała specjalną zapadnię, która po zjechaniu z widowni do poziomu garażu umożliwia szybką zamianę platformy zawierającej fotele na stanowisko realizatora dźwięku wyposażone w konsolę foniczną będącą na wyposażeniu obiektu czy też dowolną inną dostarczoną z zewnątrz. Co również istotne możliwy jest praktycznie bezpośredni podjazd samochodem transportowym obok pomieszczenia, w którym następuje instalacja konsolety na stanowisku realizatora dźwięku.

Przeczytaj również

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.